Komitet Rodzicielski:

Prezes – Sylwia Wojtowicz

Zastępca Prezesa – Dr. Jolanta Jonak

Polska Szkola Jola

Jest rodzicem Sylvi i Adriana, uczęszczających do naszej szkoły do trzeciej liceum i szóstej klasy. Jest członkiem Komitetu Rodzicielskiego  od kilku lat i pełni rolę zastępcy prezesa. Swoim aktywnym zaangażowaniem stara się aby stworzyć atrakcyjne miejsce nauki dla  dzieci, i profesjonalne miejsce pracy dla nauczycieli. W swoim zaangażowaniu opiera się na doświadczeniu jako pedagog,  psycholog pracujący z dziećmi i młodzieżą, i profesor przygotowujący nauczycieli do pracy z dziećmi. Jej mottem życiowym jest  myśl Mari Skłodowskiej Curie że „…Nauka jest czymś bardzo pięknym.”

Zastępca Prezesa – Don Pasek

Don Pasek Small

Jest rodzicem dwóch uczennic Polskiej Szkoły w im. Marii Skłodowskiej-Curie, uczęszczających do klasy angielskojezycznej. Jego  najstarsza córka też uczęszczała do MSC od pierwszej do ósmej klasy.  Jest wolontariuszem w szkole podstawowej Edgebrook Elementary gdzie jego młodsze dzieci się uczą w ciągu tygodnia.  Jest członkiem Komitetu Rodzicielskiego Polskiej Szkoły w im. MSC  od kilku lat. Don Pasek jest pośrednikiem w obrocie nieruchomościami w północno-zachodniej części Chicago i jest właścicielem  firmy Omniterra Real Properties od 2004 roku. Jest Amerykaninem polskiego pochodzenia, który nauczył się polskiego podczas  studiów na Loyola University of Chicago oraz w Polsce w Instytucie Badań Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Lubi poznawać historię i kulturę polską i często podróżuje do Polski w celach biznesowych i turystycznych. Wraz z rodziną mieszka w  Chicago w dzielnicy Edgebrook.

Skarbnik – Elżbieta Filip

Elzbieta FilipZ polską szkołą Marii Skłodowskiej-Curie związana od siedmiu lat, jest mamą uczniów klasy siódmej.  Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Polsce, a obecnie studentka programu MBA w North Park University.  Od trzech lat zaangażowana w pracę Komitetu Rodzicielskiego przekonana, że dzięki aktywnej i harmonijnej współpracy wszystkich rodziców nasza szkoła może sprawnie funkcjonować i być cennym źródłem wiedzy o historii i kulturze Polski.

Sekretarz Finansowy – Magda Szczodruch
Z Polska Szkola zwiazana od 2010 roku. Absolwentka Wyzszej Szkoly Suwalsko-Mazurskiej wydzialu Prawa i Administracji oraz DuPaul University wydzialow Computing and Digital Media i Kellstadt Graduate School of Business. Jest mama uczennicy klasy piatej. W naszej szkole organizuje, pomaga, doradza, prowadzi strone www szkoly i Facebook, wspiera wszelkie imprezy szkolne oraz akcje charytatywne.

Sekretarz Korespondencyjny – Andrzej Winkowski

Od czterech lat związany z Polską Szkołą im. Marii Sklodowskiej-Curie. Absolwent Uniwersytetu Loyola w Chicago wydziału Informatyki i Zarządzania.  Dobra edukacja to podstawa, dlatego też chętnie uczestniczy w pracach Polskiej Szkoły na każdym etapie jej rozwoju. Jest tatą uczniów klasy szóstej i trzeciej.

Sekretarz Protokólowy – Zofia Trzeciak

Zofia Trzeciak

Członek Zarządu Polskiej Szkoły im. Marii Sklodowskiej-Curie w Chicago, IL. Od 13 lat całym sercem jest oddana w budowę wizerunku szkoły. Aktywnie uczestniczy w pracach szkoły. Ponieważ najważniejsze jest dobro dzieci, Pani Trzeciak organizuje, pomaga, doradza, wspiera wszelkie imprezy szkolne oraz akcje charytatywne.
Dodatkowo jako członek zarządu szkoły uczestniczy w obradach i naradach szkolnych poza kalendarzowym rokiem szkolnym. Jest mamą absolwenta polskiej szkoły oraz ucznia klasy 3 liceum.

Członek Komitetu Rodzicielskiego – Zdzisław Majkut

IMG_4106 Kadr LOd 15 lat jestem związany z Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej- Curie. W chwili corka Karolina uczeszcza do szostej klasy, a syn jest absolwentem naszej szkoly. Jestem absolwentem Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego i Bibliotekarskiego w Krośnie. Z tej własnie szkoły  wyniosłem zamiłowanie do pracy charytatywnej, a w szczególności pracy z dziećmi i dla dzieci. Dobro naszych dzieci jest moim priorytetem.

Członek Komitetu Rodzicielskiego – Bożena Kochańska

Zdjecie z Cynthia i Erwin - Copy

Jestem mamą dwójki dzieci uczęszczających do klas szostej i drugiej liceum. Od siedmiu lat jest związana ze Szkołą Marii Skłodowskiej-Curie. W Polsce zdobyła wykształcenie pielęgniarskie, aczkolwiek w USA pracuje jako kierowniczka biura. “Lubie być zaangażowana w rożne projekty, mam wiele ciekawych pomysłów i staram się być pomocna.” Od kilku lat aktywnie uczestniczy w pracy trojek klasowych, a w bieżącym roku jest członkinią komitetu rodzicielskiego. Aktywnie uczestniczy w działalności szkoły, akcjach charytatywnych, organizacji imprez i rożnych uroczystości. Wspiera, pomaga i wpaja polską kulturę. Moja teza to “Pomagając szkole, pomagam swoim dzieciom”.

Członek Komitetu Rodzicielskiego – Anna Winkowski

Członek Komitetu Rodzicielskiego – Brigitte Stelmach